facebook
A+ A-
Agia Medica 785188300
Skontaktuj sie z nami
By Joanna Borowiecka 23.11.2020 02:04 Komentarze
Wróciłeś z zagranicy lub wybierasz się w podróż?
W pracy kontaktujesz się z dużą liczba osób?
Masz objawy typowe dla przeziębienia lub grypy, ale chcesz sprawdzić czy to na pewno przeziębienie?
W przychodni Agia Medica będziemy wykonywać testy antygenowe Panbio firmy Abbott w kierunku zakażenia wirusem SARS CoV-2.
Pozytywny wynik testu oznacza aktualnie toczącą się w organizmie infekcję wywołaną tym wirusem i zalecany jest jeśli masz objawy i chcesz dowiedzieć się, czy jesteś chory na koronawirusa.
Na życzenie zaświadczenie wydajemy również w językach angielskim i niemieckim.
Testy wykonywane są w środy i wtorki w godzinach 8.00-9.00 oraz 15.00-17.00, a także w soboty w godzinach 10.00-13.00
Cena testu 150 zł
Zapisy w rejestracji 785-188-300
Oferowane przez nas testy antygenowe Panbio firmy Abbott są stosowane jako testy przesiewowe w celu szybkiej identyfikacji osób zakażonych SARS CoV-2. Ich największą zaletą jest szybkość wyniku w porównaniu do standardowej metody badawczej RT PCR. Zapraszamy do współpracy firmy zainteresowane przesiewowymi badaniami wśród swoich pracowników. Wcześnie wykryta infekcja pozwala znacząco podnieść bezpieczeństwo pracy i zmniejszyć ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się wirusa. Pomimo że nie jest to rozwiązanie skuteczne w stu procentach (na chwilę obecną takiego nie ma) każdy wcześnie zidentyfikowany i odizolowany przypadek koronawirusa jest dla przedsiębiorcy istotny.
W związku z licznymi pytaniami chcielibyśmy zaznaczyć, że testy ANTYGENOWE to nie testy PCR.
Na czym polega test antygenowy
• Testy antygenowe w kierunku infekcji koronawirusem SARS-CoV-2 pomocne są we wczesnej, przesiewowej diagnostyce zakażenia.
• Wykrywają obecność antygenów koronawirusa SARS-CoV-2 w pobranej od Pacjenta próbce materiału, którą stanowi wymaz z nosogardzieli. Są to testy jakościowe.
• Testy antygenowe cechują się wysoką swoistością diagnostyczną. Oznacza to, że wynik dodatni takiego badania z dużym prawdopodobieństwem świadczy o aktywnym zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 (wg producenta czułość testów Panbio™ Covid-19 Ag wynosi: 91.4% (94.1% dla próbek kontrolnych Ct ≤33); swoistość: 99.8%)
• Czułość testów antygenowych jest jednak ograniczona, wynik ujemny tych badań nie wyklucza więc na 100% aktywnej infekcji. Wynik ujemny należy interpretować uwzględniając stan kliniczny osoby badanej oraz wywiad epidemiologiczny (możliwy kontakt Pacjenta z osobami z potwierdzoną infekcją).
• Test antygenowy zalecany jest w szczególności osobom z objawami sugerującymi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, a także tym, którzy mieli kontakt z osobami z potwierdzonym zakażeniem lub przebywali w takich miejscach, w których ryzyko zakażenia jest wysokie.
• cytując dr. Dzieciątkowskiego: "jeśli test antygenowy wykaże obecność wirusa SARS-CoV-2, to znaczy, że jest to wirus SARS-CoV-2, jednak jeśli go nie wykaże, to nie ma stuprocentowej pewności, że go nie ma"

Post Comments

* wymagane pola