facebook
A+ A-
Agia Medica 785188300
Skontaktuj sie z nami
By Joanna Borowiecka 09.02.2018 17:11 Komentarze

Medycyna ciągle się rozwija, każdego roku dowiadujemy się o nowych przełomach terapeutycznych dzięki nowym lekom oraz technologiom wykorzystywanym w medycynie, wszystko po to byśmy żyli lepiej, zdrowiej i dłużej. Ciągle jednak dowiadujemy się , że natura i nasze własne ciało potrafi być naszym najlepszym medykamentem, tak jest w przypadku osocza bogatopłytkowego, który jest składnikiem naszej własnej krwi, okazuje się , że doskonale nadaje się  do leczenia, chorób zwyrodnieniowej stawów, oraz wszelkiego rodzaju urazów.

Terapia osoczem znalazła swoje zastosowanie w ortopedii dlatego przez wiele lat w najznakomitszych ośrodkach i klinikach sportowcy tacy jak Rafael Nadal czy  Tiger Woods leczyli  kontuzje, urazy oraz stany zapalne właśnie swoim własnym osoczem bogato płytkowym. 

Doskonałą informacja dla pacjentów przychodni Agia Medica jest to, ze od tego roku po raz pierwszy w Zielonej Górze jest możliwość leczenia wszelkich dolegliwości stawowych dzięki metodzie pozyskiwania osocza!

Ale od początku co to jest osocze bogatopłytkowe, co nim leczymy i kto może  być leczony ta metodą? 

Osocze bogatopłytkowe w skrócie PRP (Platelet Rich Plasma ) to składnik naszej własnej krwi, uzyskujemy go w drodze separacji osocza od erytrocytów, proces ten wykonywany jest w specjalnej wirówce, gdzie po 8 minutach mamy oddzielone frakcje i dopiero wtedy tak pozyskane osocze czyli PRP może podać lekarz. W zależności od schorzenia oraz stopnia rozwoju choroby konieczne jest czasami wykonanie tego zabiegu nawet dwa, trzy razy ale zazwyczaj już po pierwszym zabiegu jest znacząca poprawa i komfort życia pacjenta. Ważne jest to aby pacjent, który został zakwalifikowany do leczenia tą metoda na 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu nie spożywał NLPZ, czyli niesteroidowych leków przeciwza

palnych z leków przeciwbólowych dopuszczony jest Paracetamol oraz Tramadol. Przed zabiegiem należy wypić sporo wody nie trzeba być 

na czczo. Przez kilka dni po zabiegu konieczne jest nieforsowanie leczonych stawów, czyli jest zakaz aktywności sportowych oraz ciężkiej pracy fizycznej, może być odczuwalny lekki ból w miejscu podania ale jest to prawidłowa reakcja, absolutnie nie spożywać wtedy aby uśmierzyć ból leków przeciwbólowe z grupy NLPZ albowiem zniweczą one  efekt terapeutyczny!


Niestety nie wszystkie osoby mogą być zakwalifikowane do leczenia ta metodą, wykluczeniem jest; ciąża oraz okres karmienia,choroby autoimmunologiczne, choroba nowotworowa, choroby przebiegające z zaburzeniami funkcji lub liczby płytek krwi, zaburzenia krzepliwości krwi,choroby krwi, nietolerancja iniekcji, aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry, cukrzyca, stany zapalne i ropne skóry, leczenie niektórymi
antykoagulantami (leki p/zakrzepowe). 

Jak widać leczenie PRP daje wiele korzyści, największą jest to , że wykorzystujemy dobrodziejstwo swojego organizmu, jest to 100% naturalnej substancji czynnej, bez konserwantów i sztucznych dodatków! Dlatego ta metoda jest tak populara i szeroko stosowana przez sportowców, celebrytów oraz ludzi z pierwszych stron gazet. Serdecznie zapraszamy naszych pacjentów do skorzystania z tej metody. 

Post Comments

* wymagane pola