facebook
A+ A-
Agia Medica 785188300
Skontaktuj sie z nami
Luksusowa  odzież dziecięca z bawełny organicznej dostępna w naszym sklepie
By Joanna Borowiecka 08.04.2017 15:33 Komentarze

Marka Melulu Baby melulu baby

Melulu Baby to luksusowa angielska marka dziecięca, która oferuje najwyższej jakości organiczną odzież i zabawki dla dzieci. Marka jest na rynku od kilku lat i cieszy się popularnością, nie tylko w Europie, ale też na świecie. Od niedawna ekskluzywne produkty dziecięce dostępne są również w Polsce. 

Wszystkie produkty Melulu Baby zaprojektowane zostały z dbałością o  szczegóły, są eleganckie, ponadczasowe, klasyczne, z pięknymi dziecięcymi aplikacjami. Ubranka zostały w 100% wyprodukowane z organicznej bawełny certyfikowanej przez Global Organic Textile Standard (GOTS). 

Różnice między bawełną zwykłą a bawełną organiczną

Zwykła bawełna zbierana jest za pomocą  maszyn, które mieszają nasiona i olej nasion z bawełną. W celu ich usunięcia bawełna poddawana jest działaniu silnych czyszczących środków chemicznych, a następnie barwiona (środkami, które często zawierają miedź i inne metale) i poddana działaniu chemicznych środków uszlachetniających. Na plantacjach często wykorzystuje się pracę dzieci, a prawa człowieka są notorycznie łamane. Cały proces jest również niekorzystny dla środowiska. 

W odróżnieniu od bawełny zwykłej, bawełna organiczna wolna jest od środków chemicznych, które mogłyby powodować alergie oraz podrażnienia na delikatnej skórze niemowląt. Do produkcji nie są używane środki chemiczne, bawełna organiczna zbierana jest ręcznie, barwiona tylko za pomocą naturalnych barwników. Proces wytwarzania bawełny organicznej jest również przyjazny dla środowiska, a w fabrykach przestrzegane są prawa człowieka. 

Skóra malucha jest nie tylko dwukrotnie cieńsza od skóry osoby dorosłej, ale również bardziej wrażliwa i podatna na wpływy środowiska, dlatego ważne jest by odzież ją ochraniała, a nie narażała na kontakt ze szkodliwymi substancjami. 

Organiczne ubranka dla dzieci Melulu Baby 

  • 100% bawełna organiczna 
  • bezpieczne dla dzieci również dla alergików 
  • polecane przez lekarzy dermatologów do wrażliwej skóry 
  • wolne od środków chemicznych i innych szkodliwych substancji
  • bawełna jest ręcznie zbierana i barwiona naturalnymi barwnikami 
  • miękkie, bardziej wytrzymałe, jakość PREMIUM 
  • produkowane w Turcji, w sposób przyjazny dla środowiska oraz z poszanowaniem praw człowieka 
  • wykonane z dbałością o detale, pięknie odszyte i wykończone, zapinki w ubrankach zrobione w sposób nie drażniący skóry 
  • bogata oferta wzorów i rozmiarów 

Post Comments

* wymagane pola