facebook
A+ A-
Agia Medica 785188300
Skontaktuj sie z nami
Jak wybrać kształt paznokci
By Joanna Borowiecka 25.05.2017 22:33 Komentarze

 

  Modelowanie paznokci

 

Decydując się na kształt paznokci ,warto wziąć  pod uwagę zarówno względy estetyczne, jak i praktyczne. Długość ,kolor,i kształt paznokci wiele mówi o osobie, o tym jaka ona jest i jak chciałaby być postrzegana przez innych.

 

 

 

Krótkie i naturalne

 Jeśli należysz do osób, które uważają,że ich paznokcie są zbyt krótkie, aby robić manikiur ,jesteś w błędzie! Krótkie paznokcie są obecnie nie tylko bardzo modne, ale mogą być uosobieniem elegancji, zwłaszcza pomalowane na niebanalny kolor. Najważniejsze , by krawędziom paznokci  nadać rzeczywiście  ich  naturalny kształt, choć u każdego z nas jest on nieco inny. Z czasem takie paznokcie można zapuścić do wymarzonej  długości , pomagając sobie regularnym  utwardzaniem płytki – np. żelem , lub lakierem hybrydowym –  do wykonania np- w Agia Esthetica.

 

Kwadratowe

Jeśli masz słabe paznokcie ,albo po prostu małe ,jest to kształt idealny dla ciebie.

Mógłby wydawać się zbyt kanciasty przy długich paznokciach ,ale równa krawędź dobrze znosi nawet dość duże obciążenia związane z codziennymi obowiązkami . Bardzo istotne tutaj jest odpowiednie „domknięcie” brzegów płytki- poprzez fachowe użycie   np. szklanego  pilniczka. Kształt ten w chwili obecnej  jest co prawda rzadko wykonywany w salonach, jednak nadal ma  swoje zwolenniczki.

 

Okrągłe 

 Jest to naturalny kształt paznokcia, dlatego znakomicie nadaje się dla mężczyzn ,oraz dla tych z nas , które pragną mieć piękne paznokcie bez wielkiego kłopotu. Zaokrąglone paznokcie wyglądają lepiej ,kiedy są krótkie, więc będą doskonałe dla osób, które brudzą ręce(np dla ogrodniczki, czy miłośniczki gotowania.)Jeśli mamy duże paznokcie , to opiłowanie boków na okrągło sprawi,że wydadzą się węższe. Dodatkowo   przy malowaniu lakierem  optycznie  zwęzimy takie paznokcie niedomalowując boków.

 

Owalne

 Jest to najbardziej wydłużający palce kształt paznokcia .Aby go uzyskać na  naturalnych paznokciach ,trzeba je mieć naprawdę mocne .Intensywne odżywienie i nawilżenie  skóry  i paznokci odpowiednimi kosmetykami,oraz  regularnie wykonywany profesjonalny manikiur, pozwoli uzyskać i utrzymać ten przepiękny kształt.

 

Spiczaste

Kształt dla odważnych , na naturalnych paznokciach – praktycznie niemożliwy do utrzymania- chyba ,że  mamy pracę niewymagającą wykonywania czegokolwiek rękami:).

lub (wersja dużo bardziej trwała ), przedłużanie żelem 

 

 Pięknie  ,ukształtowane, pomalowane paznokcie to jedno, lecz  dla idealnego manikiuru, czy pedikiuru, bardzo ważne  jest  przygotowanie  „tła”- czyli skóry. W Agia Medica można nie tylko wyleczyć(jeśli oczywiście  jest taka potrzeba) ,    stopy , dłonie i paznokcie, lecz  także  doskonale je wypielęgnować.  Dla podtrzymania efektu zabiegów , możemy tutaj   zaopatrzyć się w wysokiej  jakości preparaty  leczniczo- pielęgnacyjne , oraz zadbać o komfort naszych stóp poprzez odpowiednio  dopasowane wkładki do butów.Często zadajemy sobie pytanie  -dlaczego  mamy kłopoty ze swoją skórą? Dlaczego  mamy suche,szorstkie  dłonie, odstające skórki , łamliwe paznokcie? Dlaczego  skóra stóp łuszczy się i pęka?Odpowiedź jest prosta: brak  nam  systematyczności !

 Gdybyśmy  regularnie   wykonywali   zabiegi  w gabinecie kosmetycznym,systematycznie  stosowali   odpowiednio dobrane   preparaty i kosmetyki  -na efekty nie trzeba by długo czekać.  Zastanawiamy się czasem , jak to jest możliwe,że wykonując pracę biurową , nasze dłonie są tak suche, a paznokcie kruche. Tymczasem to papier intensywnie  chłonie wilgoć z naszej skóry, a stukanie w klawiaturę  osłabia  nasze paznokcie.  Dobry krem do rąk w każdej torebce, na każdym, biurku, przy każdej umywalce- to absolutne konieczne minimum! Jeśli zajmiemy się również naszym organizmem od wewnątrz , wprowadzimy bogatą w witaminy , makro i mikroelementy dietę , oraz  codziennie   wypijemy     odpowiednią  ilość  wody , to nasze  dłonie, stopy i paznokcie   będą zachwycać przez cały rok!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Comments

* wymagane pola