facebook
A+ A-
Agia Medica 785188300
Skontaktuj sie z nami
By Joanna Borowiecka 11.11.2019 01:35 Komentarze

Jako pierwsi w Polsce zapraszamy na badanie PDIS 15 i 16 listopada 2019 roku. 

Cena badania 3500 zł 

PDIS, skrót od Photodynamic Infrared Spectoscopy czyli Fotodynamiczna Spektrofotometria w Podczerwieni.

Badanie PDIS jest oparte o fotodynamiczną fizykę i wysokiej jakości spektroskopię podczerwieni i pozwala wykryć pojedyńczą komórkę nowotworową oraz skupiska guzów w 6l krwi. 

Badanie PDIS jest skalibrowanym badaniem skupionym na nowotworowym typie, jest to minimalnie inwazyjna forma diagnostyki na żywym organizmie , przeprowadzana poprzez analizę krwi pacjenta pod kątem CTC.

Przerzut nowotworu jest główną przyczyną śmierci pacjentów z nowotworem. Większość pacjentów z nowotworem ( Światowa Organizacja Zdrowia 2012) nie umarła z powodu pierwotnego nowotworu (10%) tylko w wyniku przerzutów (90%), które są trudne do zdiagnozowania i wyleczenia. Często, gdy uformowane zostały przerzuty, rak jest nie do wyleczenia. 

CTC (z ang. Circulating Tumor Cells czyli obiegające komórki nowotworowe). Badania przeprowadzone nad rakiem piersi pokazały, że więcej niż 97% przerzutów powstało z CTC. 

Jeżeli chcemy zredukować śmiertelność wywołaną przez przerzuty nowotworowe musimy skupić się na wykrywanu CTC poprzez prawidłową diagnostykę. 

Przedstawiamy PDIS jako nowoczesną na skalę światową metodę do wykrywania CTC in vivo (u żywej osoby). 

Załóżmy, że badanie PDIS przeprowadzone zostałoby z sukcesem. Jakie byłyby korzyści? 

  1. Kliniczne rezultaty onkologicznych standardowych procedur takich  jak operacja guza, chemioterapia, radioterapia zostałyby zweryfikowane i potwierdzone i mielibyśmy “ wiedź i działaj” zamiast “czekaj i miej nadzieje” jako podążającą strategię kliniczną
  2. formacja guza w najwcześniejszej fazie ( carcinoma insitu) mogłaby być rozpoznana i leczona z minimalnym wysiłkiem 
  3. System krążenia krwi i limfy mógłby być wolny od skupisk guzów, liczba przerzutów i śmiertelność zostałyby obniżone a liczba pacjentów, którzy przetrwaliby OA wzrosłaby 

Tłumaczenie artykułu, który napisał twórca metody prof. Detlef Schikora. 

Badanie dedykowane dla pacjentów z rozpoznanym rakiem, którzy przeszli leczenie operacyjne, chemioterapię, radioterapię i chcą sprawdzić, czy leczenie skutecznie wyeliminowało komórki nowotworowe.

Jak przeprowadzane jest badanie?

Przed badaniem pacjent musi zostać zakwalifikowany do badania. 

Badanie polega na  wstrzyknięciu i rozprowadzeniu specjalnego preparatu, następnie trzeba poczekać ok. 20 min, po czym wprowadza się sondę działającą na zasadzie światła laserowego w paśmie podczerwieni, która analizuje krew pod kątem obecności komórek rakowych, wykrywając pojedyncze komórki jak również ich skupiska. 

Korzyści z badania:

  1. Odpowiedź na pytanie czy w organiźmie krążą komórki rakowe czy nie. 
  2. Jeżeli krążą komórki rakowe to w jakich ilościach. 
  3. Sonda przekazuje informacje dotyczącą wykrycia komórek rakowych do urządzenia, które sporządza zapis graficzny, który jest następnie interpretowany przez lekarza posiadającego uprawnienia do analizy wyniku PDIS nadane przez ośrodek szkoleniowy profesora Schikory. 

Badanie jest nowością na skalę światową i pierwszy raz zostanie przeprowadzone w Polsce 15 listopada. Cena badania wynika z tego, że preparat, który jest podawany jest drogi i sprowadzany z zagranicy. NFZ nie refunduje badania. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem na temat badania https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-nowa-metoda-wykrywania-komorek-nowotworowych-kto-moze-z-tego-badania-skorzystac-zdjecia/ar/c1-14516751

Post Comments

* wymagane pola