facebook
A+ A-
Agia Medica 785188300
Skontaktuj sie z nami
By Joanna Borowiecka 05.04.2022 14:25 Komentarze

Termin akupunktura powstał z połączenia dwóch łacińskich wyrazów: „acus”, czyli igła, oraz „punctura”, co oznacza ukłucie. 

Pochodzenie tej metody sięga 4000 lat p.n.e. Jednak wtedy nie było jeszcze igieł do akupunktury, więc do przeprowadzenia zabiegu używano ostrych odłamków skalnych. Wszystko, co ostre, mogło znaleźć zastosowanie właśnie w akupunkturze.

Akupunktura jest bezpieczną metodą walki z wieloma schorzeniami. Delikatne nakłuwanie ciała specjalnymi igłami do akupunktury ma na celu zmianę układu energetycznego organizmu, co ma pozytywnie wpływać na zaburzenia równowagi, które są przyczyną bólu i wielu chorób.

Medycyna chińska dokonała klasyfikacji miejsc zwanych punktami akupunkturowymi. Znajdują się one na całym ciele (m.in. na podeszwie stóp, na kręgosłupie oraz w okolicach uszu). Zgodnie z długą tradycyjna akupunktury na ciele człowieka znajduje się około 360 takich punktów. 

Akupunktura ma nie tylko działanie lecznicze, ale również znacząco łagodzi stres i poprawia jakość życia.

Choroby i przypadłości, w przypadku których można wspomóc się akupunkturą, to:

  • zaburzenia odporności,
  • choroby ginekologiczne, ze szczególnym uwzględnieniem niepłodności,
  • schorzenia układu oddechowego, zwłaszcza przewlekłe, takie jak astma,
  • infekcje dróg oddechowych,
  • stany zapalne zatok,
  • zaburzenia emocjonalne (w czym sprawdza się akupunktura ucha, która stymuluje organizm do produkcji endorfin),
  • migrenowe bóle głowy,
  • uzależnienia,
  • choroby układu kostno-stawowego.

Wielu chorych z powodzeniem stosuje akupunkturę na kręgosłup. Z pomocą igieł wspomaga się także leczenie naturalne nadciśnienia. Choremu nie wolno rezygnować z terapii farmakologicznej, a zabiegi powinien traktować wyłącznie jako wspomagające. 

Wielu ekspertów poleca akupunkturę na odchudzanie. Co prawda wspomaga ona poprawę przemiany materii, lecz nie jest to terapia zrzucania wagi i nadal należy pamiętać i zdrowym odżywianiu i  wysiłku fizycznym.

Terapię akupunkturą należy wykonać po konsultacji z lekarzem specjalistą, niektóre z przeciwskazań do wykonania akupunktury to:
hemofilia, elektrostymulacja u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca, znaczne wyniszczenie organizmu, wiek niemowlęcy, zespół ostrego brzucha, choroby układu oddechowego i krążenia w okresie dekompensacji, czynna gruźlica, sarkoidoza. 

Post Comments

* wymagane pola