facebook
A+ A-
Agia Medica 785188300
Skontaktuj sie z nami

Medycyna estetyczna

PORADNIA MEDYCYNY ESTETYCZNEJ  

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz szczegółowym opisem niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. 

 1. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, znana jako tzw. lifting wampirzy medycyna estetyczna

 Terapia osoczem bogatopłytkowym to zabieg odmładzający przeprowadzany przy użyciu substancji PRP, pobieranej z organizmu pacjenta. Osocze bogatopłytkowe (PRP) wykorzystywane było w ortopedii w celu przyspieszenia naprawy chrząstki, regeneracji ścięgien, wzrostu kości i zmniejszenia bólu. Terapia okazała się tak skuteczna, że sięgnęła po nią również medycyna estetyczna - tak rozpoczęła się rewolucja przywracająca do łask stosowanie w tej dziedzinie substancji, która nie byłaby obca organizmowi pacjenta. Ze względu na autologiczną naturę (odwirowane osocze, pozyskane z własnej krwi pacjenta), PRP nie tworzy reakcji immunologicznych i nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia alergii. Proces naturalnej, biologicznej regeneracji przy użyciu własnego materiału pacjenta, daje długotrwały efekt. Mezoterapię stosuje się na twarz, szyję oraz owłosione partie ciała- by zapobiec utracie włosów.Sekret terapii polega na możliwości skoncentrowania takiej liczby płytek krwi oraz zawartych w nich czynników wzrostu, że po aplikacji PRP w skórę następuje namnażanie różnych typów komórek i naprawa uszkodzonych tkanek. W gabinecie Agia Esthetica zabieg przeprowadzany jest przez dr n med. Hannę Walkowiak, przy użyciu najlepszego dostępnego na rynku preparatu REGENERIS.

Regeneris, zwany także przez pacjentów „Wampirzym Liftingiem” to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z Twojej własnej krwi. Regeneris zawiera komórki i czynniki wzrostu z Twojej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Regeneris – jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR – Autologous Cellular Regeneration) – czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych. Regeneris działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu, bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które: pobudzają procesy regeneracji tkanek, wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), aktywują mezenchymalne komórki macierzyste, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu. Podawanie oryginalych, szwajcarskich zestawów Regeneris w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji. Efekty, które możemy uzyskać, dzięki Regeneris to: rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry, remodeling włókien kolagenowych, poprawa ukrwienia skóry, wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna, terapia biostymulująca komórki skóry, przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej.

2. BOTOXbotox

Botoks (toksyna botulinowa, ang. botox) to oczyszczone białko, które wytwarzane jest przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną botulinową typu A i wykorzystuje w medycynie już od wielu lat. Pierwotnie stosowano ją w okulistyce przy leczeniu takich przypadłości jak kurcz powiek, czy zez. Korzysta z niej także neurologia w radzeniu sobie z m.in. połowicznym kurczem twarzy.

Toksyna botulinowa typu A – jak działa?

Działanie Botuliny polega na tym, że blokuje on połączenia nerwowo-mięśniowe istniejące w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych powoduje to wygładzenie skóry, a zatem zlikwidowanie zmarszczek. Wskazania Jak zostało już wspomniane toksyna botulinowa (BOTOX) znajduje w medycynie wiele zastosowań.

Do najczęściej spotykanych z pewnością należy:

redukcja zmarszczek górnej części twarzy – botoks rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i „kurzych łapek”, zmarszczek powstających pomiędzy brwiami, czy powstających między oczami zmarszczek śmiechu;

leczenie nadpotliwościpo wstrzyknięciu botuliny w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji do prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe;

leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) – botoks pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żuchwy, co redukuje ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę.

Przeciwwskazania

Czyli kiedy nie powinno się poddawać kuracji Botoks: przy zaburzeniach układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, w trakcie trwania miesiączki lub ciąży w okresie karmiącym dziecko piersią, przy uczuleniu na albuminę ludzką, przy chorobie Alzheimera lub chorobach ALS, przy braniu leków poprawiających rytm bicia serca, przy chorobach mięśni, podczas zażywania następujących leków lub po okresie siedmiu dni od ich odstawienia: - Aminoglikozydy (streptomycyna, amikacyna, itp.), - Aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina), - Linkomycyna, tetracyklina, polimyksyna, - D-penicylamina (Cuprenil), - Tubokuraryna, pankuronium, galamina, - Sukcynylocholina.