Poduszka ortopedyczna Finezja lux

190,00 zł

Dostępność: W magazynie

Wykonana z pianki viscoelastycznej (Viscofam) najnowszej generacji, o właściwościach oddychająco-piorących. Pianka ta posiada komórki otwarte zapewniając całkowitą wentylację i przewiewność wyrobu. Właściwość ta wydatnie poprawia higieniczność stosowania eliminując zjawiska magazynowania wilgoci i innych zanieczyszczeń a w konsekwencji różnych grzybów i bakterii.

 

Szczegóły

Wykonana z pianki viscoelastycznej (Viscofam) najnowszej generacji, o właściwościach oddychająco-piorących. Pianka ta posiada komórki otwarte zapewniając całkowitą wentylację i przewiewność wyrobu.

Właściwość ta wydatnie poprawia higieniczność stosowania eliminując zjawiska magazynowania wilgoci i innych zanieczyszczeń a w konsekwencji różnych grzybów i bakterii. Poduszka Finezja Lux zapewnia zarówno dobrą wentylację jak również możliwość prania po zabrudzeniu. Ze względu na jednak na strukturę komórkową, nie kwalifikują się one do wyrobów z możliwością prania codziennego czy cotygodniowego. Funkcję tę spełnia poszewka stosowana jako element zewnętrzny poduszki.

Pranie wkładu piankowego przewiduje się wykonywać jedynie okazyjnie w przypadku większego zabrudzenia lub gruntowego przepocenia. Szczegółowa instrukcja prania wraz z poszewką do prania w komplecie z poduszką.

Kształt i wielkość poduszki dopasowano do anatomii człowieka. Łagodnie podpiera kręgi szyjne utrzymując kręgosłup w prawidłowej pozycji.

Wkład z pianki termoelastycznej pod wpływem ciepłoty ciała dostosowuje swój kształt do ułożenia głowy na poduszce zapewniając dużą powierzchnie podparcia. Dzięki temu nacisk ciała rozkłada się równomiernie, nie blokując przepływu krwi. Poduszka Finezja lux zalecana jest w przypadku bóli i zwyrodnień kręgosłupa w odcinku szyjnym, jak również bóli głowy spowodowanych zwyrodnieniami kręgosłupa szyjnego.

Szczególnie zyskała ona uznanie osób, które nadmiernie pocą się podczas snu w wyniku stanów gorączkowych, kłopotów z układem krążenia i innych dolegliwości jak np. cukrzyca.

Poduszka Finezja lux o wymiarach 50x36x10/8/12, występuje w dwóch twardościach H1 (o małej twardości) i H2 (o średniej twardości).

Istnieje możliwość zakupu poduszki w pokrowcu typu blackline i silverline (ze srebrną nitką).

Bok pokrowca stanowi siateczka 3D dzięki której następuję lepsza cyrkulacja powietrza.Wkład pianki posiada świadectwo jakości zdrowia PZH.

Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Poduszka ortopedyczna Finezja lux

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Ocena