Poduszka ortopedyczna Fampur Finezja Classic

105,00 zł

Dostępność: Brak w magazynie

Poduszka ortopedyczna
 

Szczegóły

Kłopoty ze snem stanowią obecnie dość powszechną przypadłość. Niewystarczająca ilość snu oraz siedzący tryb życia mogą być źródłem nieprzyjemnych dolegliwości kręgosłupa jak również stresu lub dekoncentracji. Materiałem polecanym przez specjalistów zajmujących się schorzeniami kręgosłupa i układu krążenia jest pianka termoelastyczna, potocznie zwana pianką z pamięcią lub viscoelastic. Posiada ona właściwości odwzorowywania kształtu ciała pod wpływem temperatury, co oznacza zwiększenie powierzchni podparcia i redukcje wzajemnego wywierania ciśnień. Elementy te w znacznej mierze zapewniają komfort snu. Firma Fampur jest producentem pianki termoelastycznej pod własną nazwą Viscofam.

Pianka ta posiada świadectwo jakości zdrowotnej PZH.

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA FINEZJA CLASSIC Wykonana z pianki viscoelastycznej (Viscofam) najnowszej generacji ale w tradycyjnej formie, posiadająca komórki zamknięte z małymi otworami nadającymi właściwości ograniczonego przepływu powietrza. W takich strukturach powietrze przepływa przez komórki pod wpływem nacisku. Wynikiem tego jest praktycznie niemożliwość czyszczenia lub prania wkładu poduszki.

Kształt i wielkość poduszki dopasowano do anatomii człowieka. Łagodnie podpiera kręgi szyjne utrzymując kręgosłup w prawidłowej pozycji. Wkład z pianki termoelastycznej pod wpływem ciepłoty ciała dostosowuje swój kształt do ułożenia głowy na poduszce zapewniając dużą powierzchnie podparcia. Dzięki temu nacisk ciała rozkłada się równomiernie, nie blokując przepływu krwi.

Poduszka Finezja classic zalecana jest w przypadku bóli i zwyrodnień kręgosłupa w odcinku szyjnym, jak również bóli głowy spowodowanych zwyrodnieniami kręgosłupa szyjnego. Poduszka Finezja classic o wymiarach 50x36x10/8/12, występuje w dwóch twardościach: H1 (o małej twardości) i H2 (o średniej twardości).Istnieje możliwość zakupu poduszki w pokrowcu typu blackline i silverline (ze srebrną nitką).

Wkład pianki posiada świadectwo jakości zdrowia PZH.

Napisz własną recenzję

Piszesz opinię o: Poduszka ortopedyczna Fampur Finezja Classic

Jak oceniasz ten produkt? *

  1 gwiazdka 2 gwiazdki 3 gwiazdki 4 gwiazdki 5 gwiazdek
Ocena