facebook
A+ A-
Agia Medica 785188300
Skontaktuj sie z nami

Poradnia dietetyczna

 Dietetyk-Lidia Aleksandrowicz

Oferujemy usługi z zakresu doradztwa dietetycznego oraz edukacji żywieniowej na najwyższym poziomie, przeprowadzane w miłej i ciepłej atmosferze, przez doświadczonego specjalistę ds. żywienia.

Przygotowanie do wizyty

W trakcie pierwszej wizyty chcemy dowiedzieć się o Tobie jak najwięcej. Informacje na temat Twojego stylu życia, aktywności fizycznej oraz upodobań kulinarnych posłużą nam do ułożenia jadłospisów, które pomogą Ci osiągnąć zamierzony cel, a jednocześnie będą smaczne i proste w realizacji. Zanim spotkasz się z dietetykiem, zastanów się: Jak wyglądają Twoje posiłki w ciągu tygodnia? Czy Twój sposób żywienia w weekend jest inny niż w pozostałe dni tygodnia? Czy występują u Ciebie jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne? Czy przyjmujesz leki? Co i w jakich ilościach pijesz w ciągu dnia? Jak oceniasz swoją aktywność fizyczną? Czy w przeszłości stosowałaś/eś diety? Jakie? Jak długo? Z jakim rezultatem?

Zabierz na wizytę wyniki badań krwi i innych zleconych przez lekarza.

ANALIZA SKŁADU CIAŁA

Analiza składu ciała jest bardzo potrzebnym i pomocnym elementem w ocenie przebiegu procesu odchudzania, stanu odżywienia, zdrowia, a także procesu budowy tkanki mięśniowej. Jedną z metod badań składu ciała jest pomiar i analiza impedancji bioelektrycznej poszczególnych tkanek organizmu. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne, a pomiar dokładny i precyzyjny W naszej poradni jest ono wykonywane za pomocą najwyższej klasy analizatorów japońskiej firmy Tanita. Za pomocą analizatora uzyskamy precyzyjny pomiar:obraz - masy ciała - tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej - masy mięśniowej - masy kości - zawartości wody w organizmie - wskaźnika tłuszczu trzewnego - BMI - PPM - wieku metabolicznego.

Programy dietetyczne:

Program ODCHUDZANIE STANDARD przeznaczony jest dla osób zdrowych, chcących schudnąć. Stosowanie się do zaleceń programu gwarantuje systematyczny spadek masy ciała w granicach 1-2 kg tygodniowo, bez efektu jo-jo. Najlepsze efekty uzyskuje się zwiększając równolegle aktywność fizyczną, czyli ćwicząc 3-4 razy w tygodniu, po około 45-60 minut. Zalecane jest łączenie w treningu ćwiczeń aerobowych i siłowych. Na program składają się: - konsultacja 1 - obejmuje pomiar na urządzeniu do analizy składu ciała Tanita, pomiar antropometryczny, wywiad żywieniowy, dietę 7 dniową (do stosowania przez 4 tygodnie) z propozycjami 5 posiłków dziennie wraz z dołączonymi przepisami na proste i szybkie do przygotowania dania. Dietę należy stosować przez 4 tygodnie. Dieta ułatwia adaptację do nowego sposobu odżywiania. - konsultacja 2 – po 4 tygodniach, obejmuje analizę składu ciała i ocenę postępów odchudzania oraz dietę stabilizującą, gwarantującą dalszy spadek masy ciała i uniknięcie efektu jojo; można ją stosować bezterminowo, gdyż umożliwia trwałe zachowanie szczupłej sylwetki i działa profilaktycznie przeciw chorobom cywilizacyjnym. - wizyty kontrolne – pozwalają ocenić postępy odchudzania dzięki pomiarowi na analizatorze składu ciała i umożliwiają wprowadzanie ewentualnych korekt w diecie. dietetyka

Program ODCHUDZANIE PREMIUM przeznaczony jest dla osób wymagających indywidualnie ułożonej diety ze względu na: stan zdrowia, kiedy trzeba połączyć dietę odchudzającą z dietą leczniczą. Przy nadwadze i otyłości najczęściej występują: nadciśnienie tętnicze, wysoki poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów, miażdżyca, obrzęki, cukrzyca typu II, niedoczynność tarczycy, kamica żółciowa, nadkwaśność i zgaga, chroniczne zaparcia, problemy z krążeniem żylnym i hemoroidy oraz inne dolegliwości. Stosowanie się do zaleceń diety gwarantuje nie tylko utratę wagi, ale również znaczącą poprawę stanu zdrowia: obniżenie poziomu cholesterolu LDL, trójglicerydów, ustabilizowanie poziomu glukozy (cukru) we krwi, podniesienie insulinowrażliwości tkanek, zmniejszenie obrzęków, zlikwidowanie zgagi, usunięcie zaparć i usunięcie wielu innych dolegliwości. specyfikę trybu życia, wymagającą dostosowania rodzaju i pór posiłków do indywidualnych wymagań np. ze względu na czas pracy, utrudnienia w spożywaniu posiłków o określonych porach, upodobania żywieniowe, ograniczenia w stosowaniu produktów spożywczych i inne. Ułożona dieta jest ściśle dostosowana do indywidualnych potrzeb. 

DIETY LECZNICZE przeznaczone dla osób ze schorzeniami i dolegliwościami żywieniowozależnymi, obejmują: - konsultacja 1- wywiad zdrowotny i żywieniowy oraz analizę składu ciała - konsultacja 2 – omówienie dostosowanej do schorzenia indywidualnie skomponowanej diety i przejrzyście opracowanych zaleceń żywieniowych uzupełnionych fitoterapią. Proszę zabrać na wizytę wyniki badań badań. Diety lecznicze pomagają przy: - miażdżycy - obniżaniu cholesterolu LDL i trójglicerydów - obniżaniu poziomu cukru (glukozy) we krwi - nadciśnieniu tętniczym - alergiach (celiakia), alergiach skórnych, nietolerancjach pokarmowych - niedoczynności tarczycy - kamicy żółciowej - stłuszczeniu wątroby - bólach kostno-stawowych - dnie moczanowej - niewydolności nerek - obrzękach - nadkwaśności, zgadze, wrzodach żołądka i dwunastnicy - chronicznych zaparciach - wspomaganiu leczenia nowotworów - wspomaganiu leczenia niepłodności i zaburzeń hormonalnych, np. PCOS - wspomaganiu leczenia depresji, zaburzeń zachowania u dzieci, chorób psychicznych.