facebook
A+ A-
Agia Medica 785188300
Skontaktuj sie z nami

Gabinet podologiczny (pielęgnacja stóp)

W OFERCIE GABINETU ZNAJDZIECIE PAŃSTWO:

podolog

Zabieg podologiczny

To połączenie wywiadu i leczenia stopy. Po wstępnym wywiadzie zakładana jest karta klienta i wykonywane są zabiegi ściśle dobrane do potrzeb pacjenta. Zabieg ten polega na opracowaniu płytek paznokciowych i wałów wokół paznokci oraz na usunięciu zrogowaceń z podeszwy i pięt (nagniotki, modzele, nie odciski!).

Modzele / Hiperkeratozy

Powstają na skutek tarcia lub ucisku. Najważniejsze to poprawne odróżnienie ich od odcisków. Usuwa się je przy pomocy skalpela bądź specjalistycznych frezów.

Korekcja wrastających i wkręcających się paznokci

Przyczyn wrastania paznokci jest bardzo dużo. Składają się na nie zazwyczaj niewłaściwe nawyki w obcinaniu paznokci, tendencje genetyczne, źle dobrane obuwie, stojąca praca itd. W zależności od zaawansowania problemu podolog wdraża odpowiednie postępowanie. Jeśli wokół paznokcia powstał już stan zapalny zazwyczaj trzeba usunąć wrastający fragment płytki. Kolejnym krokiem jest założenie klamry ortonoksyjnej bądź tamponady, w zależności od stanu paznokci. Zalecana jest regularna kontrola w gabinecie.

Stopa cukrzycowa

Po niezbędnym w tym wypadku wywiadzie przeprowadzone zostaje badanie zaawansowania syndromu stopy cukrzycowej – neuropatii, angiopatii, potencjalnych urazów i stanów zapalnych. Dobierane są potrzebne zabiegi z uwzględnieniem delikatności stóp osób dotkniętych cukrzycą.

Zaopatrzenie ran / zmiany opatrunków

Pękające pięty

Po ocenie stopnia i głębokości pęknięć wykonuje się odpowiedni zabieg. Usunięta zostaje zrogowaciała skóra, czasami złuszcza się ją odpowiednimi preparatami, dłutem lub specjalistycznym frezem.

stopy

Nadpotliwość stóp

Leczenie wymaga dokładnego wywiadu, by znaleźć przyczynę nadpotliwość i móc ją skutecznie leczyć. Jedną z najskuteczniejszych metod leczenie jest JONOFOREZA. Można również stosować odpowiednie preparaty i środki pielęgnacyjne. Czasami niezbędny jest zabieg usunięcia zrogowaceń, które przyczyniają się do powstawania nadpotliwości.

Odciski

Po rozpoznaniu z jakim odciskiem ma do czynienia podolog, zostaje on usunięty przy pomocy specjalistycznych narzędzi – dłuta medycznego bądź skalpela. Brodawki (potocznie: „kurzajki”) Bardzo często mylone z odciskiem. Jest to zmiana wirusowa z tendencją do rozsiewania się po skórze pacjenta. Dlatego tak ważne jest właściwe rozpoznanie i usunięcie brodawki (bezboleśnie, metodą chemiczną) w aseptycznych warunkach gabinetu podologicznego.

Grzybice skóry i paznokci

Grzybica paznokcia zbyt często mylona jest z niegroźną onycholizą, a pacjenci niepotrzebnie przyjmują lub wcierają leki przeciwgrzybicze. Podolog poprawnie rozpozna problem i wdroży odpowiednie leczenie jeśli to konieczne.

Rekonstrukcja paznokci

Znaczny ubytek płytki paznokciowej w wyniku urazu lub choroby grzybiczej paznokcia wymaga z przyczyn medycznych i kosmetycznych uzupełnienia. W gabinecie używa się do tego specjalistycznego akrylu lub żelu o właściwościach bakterio- i grzybobójczych.